Połączmy siły

Concilio jest przedszkolem, które powstało z myślą o dzieciach. Dzieciach niezwykłych, które potrzebują trochę więcej, aby się rozwijać. Nazwa przedszkola wywodzi się z łaciny. Bowiem słowo concilio oznacza razem oraz łączyć. Nasze przedszkole łączy wiedzę i doświadczenie specjalistów aby jak najskuteczniej pomagać dzieciom z autyzmem. Concilio łączy dzieci, ich rodziny oraz terapeutów w zespół, który nie ma sobie równych.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio ściśle współpracuje z Centrum Wspomagania Rozwoju Dziecka w Warszawie, które jest niezastąpione w terapii dzieci z autyzmem. Terapeuci z CWRD pełnią rolę superwizorów naszej pracy. Dbają o to, aby edukacja i terapia dzieci odbywała się na najwyższym poziomie.

Terapia – opracowana na miarę Waszych potrzeb  

Przyjmując dziecko z diagnozą autyzm do przedszkola dążymy do tego, aby jak najszybciej dołączyło do grupy rówieśniczej. Aby było to możliwe, pierwszym etapem jest rzetelna i skrupulatna diagnoza możliwości oraz potrzeb dziecka. Następnie opracowujemy program terapii indywidualnej oraz plan włączenia dziecka do grupy rówieśniczej.
W pierwszym etapie dziecko wymaga zazwyczaj dużego wsparcia osób dorosłych dlatego jego pobyt w przedszkolu ogranicza się do zajęć indywidualnych oraz, krótkich chwil kiedy przedszkolak jest włączany do grupy. Jest to czas, w którym chcemy maksymalnie skupić się na nauce umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w grupie rówieśniczej oraz uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych. Mimo, iż dziecko spędza niewiele czasu z rówieśnikami, grupa wie, że dane dziecko niebawem do niej dołączy. Dziecko ma swoje krzesło w sali, swoje miejsce, codziennie wita się i żegna ze swoimi kolegami.

Kolejny etap to czas wydłużania pobytu dziecka w grupie, aż do momentu, gdy przedszkolak będzie uczestniczył we wszystkich zajęciach edukacyjnych.
Zajęcia edukacyjne prowadzone są zgodnie z zindywidualizowanymi programami edukacyjno-wcychowawczymi. Podczas zajęć dzieci realizują materiał z podstawy programowej.
W związku ze specjalnymi potrzebami naszych podopiecznych, każde dziecko objęte jest intensywną, indywidualną terapią behawioralną.

Naszym głównym celem jest zaopatrzenie dziecka w umiejętności i wiedzę, aby mogło kontynuować edukację w placówkach  integracyjnych i masowych.